Jakie kołki do betonu komórkowego?

Jakie kołki do betonu komórkowego

Różnego prace montażowe, które polegają na przywieszaniu różnych rzeczy do ściany lub sufitu wykonanych z betonu komórkowego. Do takich planowanych prac zalicza się między innymi mocowanie półek lub szafek do ściany, czy też sufitu podwieszanego, bądź różnego rodzaju oświetlenia. W takim przypadku świetnie sprawdzą się kołki. Należy jednak dokładnie sprawdzić, jakiego rodzaju kołki sprawdzą się najlepiej.

Rodzaje kołków montażowych

Decydując się na montaż różnych elementów w ścianie, musimy zdecydować się, który rodzaj kołków będzie najlepszy. Do wyboru mamy kilka głównych rodzajów kołków montażowych, które oczywiście różnią się między sobą detalami, materiałem, z jakiego zostały wyprodukowane, długością, czy też średnicą. Wśród takich kołków wymieniamy między innymi kołki uniwersalne, przeznaczone do szybkiego montażu, przeznaczone do płyt z karton-gipsu, przeznaczone do sufitów podwieszanych, czy też kołki ze śrubami.

Czy tradycyjne kołki do betonu to dobry pomysł?

Jeżeli masz zbudowane ściany z betonu komórkowego, to nie powinieneś ich traktować w taki sam sposób, jak ściany zbudowane z cegły, czy też tradycyjnego betonu. Dlatego jeżeli masz pomysł, aby zastosować zwykłe kołki do betonu, to lepiej odejść od tego pomysłu. Do ścian wybudowanych w tradycyjny sposób dobiera się kołki o odpowiedniej średnicy. Nie mogą one być ani za cienkie, ani za grube. Tylko dopasowane kołki nie tylko pozwolą na stabilny montaż, a także brak uszkodzeń w ścianie.

Jakie kołki wybrać do betonu komórkowego?

Istnieją specjalne kołki, które są przeznaczone do betonu komórkowego. Dlaczego stosowanie tradycyjnych kołków w tej sytuacji może okazać się złym pomysłem? Głównie dlatego, iż beton komórkowy jest zazwyczaj dość miękkim rodzajem materiału. Dlatego po wkręceniu zwykłych kołków, mogą się one po prostu wysuwać nie pozwalając na utrzymanie przedmiotów wywołujących duże obciążenia.

Kołki do betonu komórkowego wyróżniają się specjalnym gwintem w kształcie spirali. Dzięki temu kołkom nie grozi poluzowanie, a zamiast tego są bardzo stabilnie osadzone w dość miękkim materiale. Innym rodzajem kołków, są kołki nylonowe, których średnica nie przekracza 6 mm. Tego typu kołki nie tylko należy wbić, ale jednocześnie należy pamiętać o tym, że sprawdzają się one głównie w przypadku niewielkich obciążeń. Jeżeli jesteś zainteresowany montażem cięższych przedmiotów, lepszym rozwiązaniem będą kołki metalowe.

Gdzie zamówić kołki do betonu komórkowego

Jeżeli jesteś zdecydowany na wykonanie pewnych prac montażowych i potrzebujesz odpowiednią ilość kołków do betonu komórkowego, na pewno chcesz się dowiedzieć, w jakim miejscu możesz złożyć właściwe zamówienie. Ważne jest to, aby wybrać sklep, w którym będziesz mieć dostęp do wysokiej jakości asortymentu posiadającego odpowiednie certyfikaty.  To właśnie w tym miejscu możesz zakupić nie tylko specjalne kołki do betonu komórkowego, ale także pozostałe elementy połączeniowe, które posłużą do montażu wielu innych konstrukcji.